Najpopularniejsze funkcje inteligentnego domu

dom inteligentny Poznań
Ile się oszczędza dzięki inteligentnemu domowi?
17 stycznia 2020
somfy poznań
Somfy – najpopularniejsze rozwiązania w inteligentnym
30 kwietnia 2020
Show all
Systemy inteligentnego domu

Systemy inteligentnego domu nie tylko podwyższają komfort mieszkańców, ale przede wszystkim umożliwiają ograniczenie zużycia energii elektrycznej oraz podnoszą poziom bezpieczeństwa. Ze względu na swoją funkcjonalność, cieszą się coraz większą popularnością zarówno w miastach jak i w mniejszych miejscowościach. Jak korzystanie z systemów tego typu wygląda w praktyce i jakie funkcje są najbardziej użyteczne? Kiedy warto zastanowić się nad wprowadzeniem inteligentnych rozwiązań w swoim domu?

Inteligentne sterowanie

Obecnie wiele osób nie wyobraża sobie życia bez smartfona. Pełni on rolę aparatu, komputera, trenera personalnego, czytnika e-booków, odtwarzacza muzyki i wiele innych. Telefony komórkowe są wykorzystywane również do bezprzewodowego sterowania domem. Jak to działa w praktyce?

  • Profesjonalne firmy oferujące systemy inteligentnego domu udostępniają także specjalnie zaprojektowaną aplikację, charakteryzującą się prostą i intuicyjną obsługą. Dzięki niej każdy użytkownik może praktycznie z dowolnego miejsca na świecie zarządzać swoim domem z poziomu telefonu lub tabletu.
  • Jedną z najpopularniejszych funkcji inteligentnego domu jest możliwość zdalnego sterowania temperaturą powietrza. Możliwość zarządzania klimatyzacją, wentylacją mechaniczną oraz ogrzewaniem sprawiają, że możemy idealnie dopasować temperaturę do naszych potrzeb. Co więcej, znacząco ograniczamy również zużycie energii elektrycznej, ponieważ ogrzewanie, wentylacja lub klimatyzacja, działają tylko wtedy kiedy są potrzebne.
  • Ciekawym dodatkiem, który podnosi komfort korzystania z samochodu jest możliwość zdalnego sterowania temperaturą we wnętrzu pojazdu. Systemy inteligentnego domu mogą być połączone z samochodem, dzięki czemu w zimie nie musimy czekać, aż powietrze wewnątrz pojazdu się nagrzeje.

Inteligentny monitoring

Kolejną często wykorzystywaną funkcją jest monitoring, który umożliwia podgląd ze wszystkich kamer podłączonych do systemu na ekranie naszego smartfona lub tabletu. Ta funkcjonalność umożliwia błyskawiczną reakcję w przypadku włamania. Systemy inteligentnego domu integrują także czujniki ruchu i dymu, dzięki czemu użytkownik może otrzymywać powiadomienia bez względu na to gdzie się znajduje.

Sterowanie oświetleniem

Korzystając z aplikacji, można nie tylko włączać i wyłączać oświetlenie, ale również sterować jego natężeniem i barwą, dzięki czemu łatwo dopasować je do pory dnia i rodzaju wykonywanych czynności. Ponadto, domownicy nie muszą martwić się o możliwość pozostawienia włączonego oświetlenia, ponieważ z poziomu aplikacji są w stanie je wyłączyć z praktycznie każdego miejsca na świecie.

Inteligentne sterowanie systemem audio i video

Wiele osób po całym dniu pracy chce zrelaksować się w salonie, oglądając ulubiony serial lub wciągający film. Systemy inteligentnego domu oferują możliwość zdalnego sterowania wszystkimi najważniejszymi parametrami, dzięki czemu użytkownicy mogą dostosować zarówno dźwięk, jak i obraz do swoich preferencji. Profesjonalne firmy dostarczają kompletne zestawy, w skład których wchodzi m.in. wysokiej klasy telewizor o dużej przekątnej, głośniki, amplituner, odtwarzacz Blu-Ray lub DVD i niezbędne okablowanie. Co ważne, wszystko jest zainstalowane w dyskretny sposób, dzięki czemu nie rzuca się w oczy.

Inteligentne podlewanie ogrodu

Praktycznie każda roślina wymaga systematycznego podlewania, dlatego profesjonalne firmy oferują instalację systemu, dzięki któremu każdy użytkownik może zdalnie rozpocząć podlewanie, bez konieczności przebywania w ogrodzie.

Komentarze są wyłączone.