Systemy inteligentnego sterowania domem oddziałują na wiele stref życia mieszkańców. Ich zaawansowanie można indywidualnie dopasowywać do potrzeb i preferencji użytkowników. Inteligentne domy systematycznie zyskują na popularności, nie tylko ze względu na większy komfort, ale również z racji oszczędzania energii. Jakie są najważniejsze korzyści wynikające z instalacji tego typu systemów?
Dla wielu właścicieli domów skuteczne zabezpieczenie przed wtargnięciem niepożądanych osób znajduje się na szczycie listy priorytetów. Inteligentne domy są zdecydowanie lepiej chronione ,m.in. dzięki zaimplementowanym systemom.
Zastosowanie czujników ruchu, w połączeniu z kontaktronami magnetycznymi, to niezwykle skuteczne połączenie, zapewniające wysoką ochroną przeciwwłamaniową.
Automatyka budynkowa umożliwia obniżenie rachunków nawet o 30%. Jak to wygląda w praktyce? Inteligentne domy są wyposażone m.in. w czujniki ruchu. W sytuacji gdy w danym pomieszczeniu nie znajduje się żadna osoba, wówcza światło jest automatycznie wyłączane.
Inteligentne sterowanie domem jest proste i intuicyjne, dzięki czemu bez trudu poradzą sobie z nim osoby w praktycznie każdym wieku.
Właściciele pięknych ogrodów i trawników również mogą skorzystać z inteligentnego sterowania. Wymagające rośliny potrzebują częstego podlewania, np. o konkretnych porach. Dzięki takiemu systemowi można w praktycznie dowolny sposób zaprogramować podlewanie. Jest to szczególnie istotne w przypadku dłuższych lub krótszych wyjazdów. Nie trzeba już prosić znajomych lub zlecać tej czynności firmom. Ogród lub trawnik zostanie podlany automatycznie, np. rano i wieczorem po zachodzie słońca. Cały system jest podłączony do sieci Wi-Fi, dzięki czemu można zdalnie korygować ustawienia, w zależności od panującej pogody.