Somfy – najpopularniejsze rozwiązania w inteligentnym

Systemy inteligentnego domu
Najpopularniejsze funkcje inteligentnego domu
4 lutego 2020
inteligentne domy
Kontrola temperatur w inteligentnym domu
29 maja 2020
Show all
somfy poznań

Rozwiązania SMART są tym, co napędza w ostatnich latach wszystkie dziedziny życia. Wszystko ma być inteligentne. Również domy. Są specjalne urządzenia, które zamieniają bezduszny budynek w nowoczesne mieszkanie, które reaguje na zdalne polecenia. Rozwiązaniem, które daje tę możliwość, jest Somfy. W ramach tego systemu istnieje wiele różnych udogodnień. Które są najbardziej popularne?

Automatyka bram i drzwi

Automatycznie otwierana brama nie jest już żadną nowością. To ułatwienie, z którego korzysta wiele osób i bardzo sobie je chwali. Nowością jest za to możliwość otwierania i zamykania bramy dzięki smartfonowi. Nie trzeba pamiętać o żadnym specjalnym pilocie ani magicznym kluczyku, który łatwo uszkodzić. Kontrolę nad bramą może dać Ci telefon, który i tak zawsze nosisz przy sobie. Teraz, wjazd do garażu to tylko kilka kliknięć, bez wysiadania i siłowania się z bramą i drzwiami. Wszystko możesz załatwić, siedząc w aucie.

Oświetlenie i ogrzewanie

Zdarzyło Ci się kiedyś wrócić po pracy do wyziębionego mieszkania, bo pogoda pogorszyła się, kiedy byłeś poza domem? Albo chciałbyś, żeby w Twoim mieszkaniu regularnie zapalało się światło, nawet gdy jesteś na urlopie? Somfy to umożliwia. Z poziomu telefonu możesz z dowolnego miejsca na świecie zmienić ustawienia temperatury w mieszkaniu oraz gasić lub zapalać w nim światło. Dzięki temu masz poczucie większej kontroli nad tym, co dzieje się w Twoim własnym lokalu. Poza tym, w ten właśnie sposób możesz generować oszczędności. Nie ogrzewaj pustego mieszkania. Temperaturę podnieś, dopiero kiedy wychodzisz z pracy. Nie trać pieniędzy na ogrzewanie pustych pokoi! Takie zachowanie jest nie tylko przyjazne dla Twojego portfela, ale także dla środowiska. Nie marnuj energii, ale wykorzystuj ją tak efektywnie, jak tylko się da.

Alarmy i kamery

Somfy to też kamery i alarmy, które mogą zadbać o bezpieczeństwo w domu. To inteligentne rozwiązania, które są dużo skuteczniejsze od tradycyjnych czujek, które po prostu wykrywają ruch. Niewielkie kamery rozmieszczone w Twoim mieszkaniu pozwolą Ci je monitorować, gdziekolwiek się znajdziesz. Najlepsze jest to, że istnieją kamery, które można zdalnie obracać aż o 360 stopni. To daje pełen obraz pomieszczenia i możliwość zajrzenia w każdy kąt. Co ważne, obraz możesz udostępniać też innym osobom. Sam alarm można obsługiwać za pośrednictwem smartphona. Tradycyjna konsola i wyszukiwanie pinów, kiedy alarm odlicza sekundy do zrobienia hałasu, są już przeszłością, do której nie będziesz chciał wrócić. Będziesz też dużo spokojniejszy, wiedząc, że Twoje mieszkanie jest prawidłowo zabezpieczone i w każdej chwili możesz do niego zerknąć za pośrednictwem internetu i wszędobylskich kamer.

Osłony

Wiele osób wysoko też ceni sobie osłony – zewnętrzne i wewnętrzne. Te w środku to zazwyczaj po prostu zasłony, żaluzje lub rolety. Na zewnątrz mamy okiennice, żaluzje fasadowe, rolety i screeny. Zadaniem każdej z tych osłon jest zabezpieczenie dojścia do okien. Kilka kliknięć na telefonie wystarczy, by zasłonić okna lub wpuścić do budynku trochę światła. To rozwiązanie szczególnie przydaje się w nowoczesnych budynkach, w których jest dużo przeszkleń. Brak konieczności ręcznego zasłaniania każdego okna to wygoda i mniej czasu zmarnowanego na tę czynność. Jeśli chcesz, to możesz też zaprogramować automatyczne zaciemnienie lub odsłonięcie o wybranej godzinie. Co ważne, na pierwszy rzut oka zasłony z napędem nie różnią się od tych tradycyjnych. Dlatego też można je dopasować do różnych aranżacji i stylów wnętrz.

Komentarze są wyłączone.