Możliwości systemów bezprzewodowych w twoim domu!

inteligentne domy
Kontrola temperatur w inteligentnym domu
29 maja 2020
Inteligentne domy – ciekawe rozwiązania i pomysły
10 lipca 2020
Show all
pokój z panelem

Inteligentne rozwiązania w domu i w mieszkaniu zyskują na popularności nie tylko ze względu na podnoszenie komfortu życia, ale również dzięki oszczędnościom. Stopień zautomatyzowania domu jest ściśle uzależniony od potrzeb i preferencji domowników. Liderem na rynku Smart Home jest firma FIBARO, której fabryka mieści się niedaleko Poznania. Przedsiębiorstwo oferuje swoje produkty praktycznie na całym świecie i systematycznie zdobywa nowe rynki.

Inteligentne zarządzanie domem

Jednym z najczęściej instalowanych systemów bezprzewodowych jest zarządzanie światłem. Dzięki niemu można nie tylko dopasować jego natężenie, ale także barwę. W dzień, gdy wykonywanie zadań wymaga koncentracji, można zdalnie ustawić oświetlenie o zimnej barwie. Z kolei wieczorem, najlepszym wyborem będzie lekko przygaszone światło, cechujące się ciepłą barwą, ułatwiającą zrelaksowanie się.

  • Firma FIBARO oferuje również system bezprzewodowego zarządzania temperaturą. Takie rozwiązanie umożliwia indywidualne dopasowanie temperatury panującej wewnątrz domu. Ponadto, system tego typu generuje znaczne oszczędności, ponieważ ogrzewanie pracuje wyłącznie wtedy, gdy jest to niezbędne.

Do sterowania oświetleniem, ogrzewaniem i innymi systemami wykorzystuje się aplikację dostępną zarówno na system operacyjny iOS, jak i Android. Oprogramowanie jest intuicyjne i łatwe w obsłudze, dlatego mogą go z powodzeniem używać osoby w praktycznie każdym wieku.

Systemy bezpieczeństwa FIBARO

Wykorzystując inteligentne rozwiązania, można również znacząco podnieść poziom bezpieczeństwa wszystkich użytkowników. Instalując czujniki dymu i temperatury, zabezpieczamy nasz dom przed ewentualnym pożarem. Gdy tylko sensory wykryją niebezpieczeństwo, błyskawicznie otrzymujemy informacje, np. za pośrednictwem aplikacji. W ten sposób możemy ugasić pożar w zarodku i w znacznym stopniu ograniczyć, a nawet całkowicie wyeliminować szkody.

  • Firma FIBARO specjalizuje się w czujnikach ruchu, które idealnie sprawdzają się w przypadku nieobecności domowników. W momencie, gdy sensor wykryje ruch lub próbę zdemontowania, automatycznie wysyła informacje o wtargnięciu. W takiej sytuacji możemy przyłapać włamywacza na gorącym uczynku. Ponadto, system może również włączać głośny alarm, który z pewnością odstraszy wszystkie niepożądane osoby.
  • Czujniki czadu aktywują się, gdy wykryją tlenek węgla. To bezwonny gaz, który jest niezwykle niebezpieczny dla ludzi i zwierząt. Sensory FIBARO wykrywają go na wczesnym etapie i włączają alarm świetlny oraz dźwiękowy.

Wykorzystując inteligentne rozwiązania, można znacząco ograniczyć różnego rodzaju niebezpieczeństwa. Ponadto, w razie krótszej lub dłuższej nieobecności domowników, nie trzeba martwić się o ewentualne włamania.

Bezprzewodowe zarządzanie multimediami

Dzięki inteligentnym systemom, każdy w zaciszu własnego domu może poczuć się jak w kinie lub sali koncertowej. Wykorzystanie asystentów głosowych sprawia, że można sterować m.in. obrazem i dźwiękiem. Systemy FIBARO współpracują ze wszystkimi popularnymi asystentami głosowymi, czyli Siri, Alexa i Asystent Google.

  • Dużym zainteresowaniem cieszą się także inteligentne gniazdka elektryczne, umożliwiające sterowanie podłączonymi urządzeniami. Przy ich pomocy można zaprogramować dokładny harmonogram pracy sprzętu, z uwzględnieniem dni tygodnia, a nawet godzin.

Dzięki systemowi FIBARO dom staje się nie tylko bezpieczniejszy, ale również bardziej funkcjonalny i praktyczny. Ponadto, możliwość indywidualnego dopasowania oświetlenia, temperatury, wilgotności powietrza i systemów multimedialnych sprawia, że czujemy się w nim jeszcze bardziej komfortowo.

Komentarze są wyłączone.