Jak kreatywnie sterować inteligentnym oświetleniem?

sterowanie domem
Inteligentny dom – zalety i wady
14 listopada 2019
dom inteligentny Poznań
Ile się oszczędza dzięki inteligentnemu domowi?
17 stycznia 2020
Show all
oświetlenie

Inteligentne systemy w domu mają wiele zalet. Nie tylko generują znaczne oszczędności, mają ekologiczny charakter, ale również w znacznym stopniu ułatwiają życie domownikom. Jednym z rozwiązań tego typu jest zdalne sterowanie oświetleniem, pozwalające na wykonanie różnego rodzaju czynności za pomocą aplikacji, niezależnie od miejsca, w którym się znajdujemy. Inteligentne oświetlenie ma na celu wyręczenie nas w żmudnym gaszeniu światła w każdym pokoju przed wyjściem z domu, a także w pokonywaniu drogi po ciemku, podczas wieczornych powrotów. Ogromną zaletą rozwiązań tego typu jest również poprawa komfortu domowników, związana z dobraniem odpowiedniej barwy światła do pory dnia i wykonywanych czynności. Na czym polega kreatywne sterowanie oświetleniem i w jaki sposób można je dopasować do swoich potrzeb?

Kiedy przydaje się ściemniacz?

Powrót do domu po ciężkim dniu w pracy to najlepszy moment na zrelaksowanie się. Zdecydowanie łatwiej osiągnąć stan rozluźnienia, gdy towarzyszy nam odpowiednia atmosfera. W tym celu warto wykorzystać możliwości jakie niesie ze sobą inteligentne oświetlenie i sprawdzić opcję polegającą na ściemnieniu np. salonu. W ten sposób jesteśmy w stanie stworzyć wyjątkowy nastrój sprzyjający odpoczynkowi. Zdalne sterowanie oświetleniem umożliwia włączenie trybu ściemniania już podczas powrotu z pracy. Dzięki temu, po wejściu do domu zastanie nas przytulny klimat. W jakich sytuacjach jeszcze można skorzystać z tego typu opcji?

Doskonałym momentem będzie np. romantyczna kolacja. Funkcja ściemniania przydaje się także w dziecięcym pokoju, gdy maluch boi się zasypiać w ciemnościach. Przyciemnione światło nie męczy wzroku, a dodatkowo zużywa bardzo niewiele energii.

Niech nastanie jasność!

Inteligentne oświetlenie doskonale sprawdzi się jako budzik, zwłaszcza w okresie zimowym, gdy podczas porannych pobudek nadal panują ciemności. W tym przypadku światło narasta powoli, imitując pojawiające się promienie słoneczne. O takim początku dnia marzy wiele osób, które są zmuszone do wczesnego wstawania. Dzięki temu łatwiej przejść nam z trybu spania w tryb dzienny i wstać z łóżka. Rozwiązanie tego typu może pojawić się również w pokoju dzieci uczęszczających do przedszkola lub szkoły, które mają problem z porannymi pobudkami. Zdalne sterowanie oświetleniem pozwala na włączenie pożądanego trybu z dowolnego miejsce, dzięki czemu można obudzić malucha światłem prosto ze swojej sypialni.

Moc kolorów

Jednym z przykładów nowoczesnego oświetlenia są również światła RGB, umożliwiające uzyskanie dowolnego koloru. Dzięki temu możemy nie tylko eksperymentować z odcieniami, ale także dopasować je do naszego nastroju oraz okazji. Światła tego typu doskonale sprawdzają się podczas organizowania różnego rodzaju imprez w domu oraz przyjęć, zapewniając niesamowity klimat. Dodatkowo, za pomocą kolorowego oświetlenia możemy podkreślić wystrój wnętrza, jego architekturę i nadać mu zupełnie nowego charakteru. To rozwiązanie pozwala na kreatywną zabawę, która może dostarczyć wiele radości.

Zdalne sterowanie oświetleniem RGB umożliwia wybór pożądanego koloru światła przed powrotem do domu lub podczas oprowadzania gości po poszczególnych pokojach. Po określeniu interesującego nas odcienia, możemy dowolnie bawić się jego rozjaśnianiem oraz ściemnianiem. Dzięki temu, z łatwością uda się znaleźć barwę, która najbardziej nam odpowiada i zapisać ustawienia w aplikacji.

Komentarze są wyłączone.