Kontrola temperatur w inteligentnym domu

somfy poznań
Somfy – najpopularniejsze rozwiązania w inteligentnym
30 kwietnia 2020
pokój z panelem
Możliwości systemów bezprzewodowych w twoim domu!
15 czerwca 2020
Show all
inteligentne domy

Inteligentne rozwiązania pozwalają nie tylko zaoszczędzić czas, ale również znacząco poprawiają komfort domowników. Stopień zautomatyzowania domu lub mieszkania jest w dużej mierze uzależniony od potrzeb i preferencji mieszkańców. Dużą popularnością cieszą się systemy podnoszące bezpieczeństwo, monitoring online, a także systemy audio i wideo. Co więcej, niezwykle często instaluje się urządzenia umożliwiające zdalne sterowanie np. temperaturą powietrza. Inteligentne domy są energooszczędne, dzięki czemu rachunki za energię elektryczną są niższe nawet o 30%. Jak takie rozwiązania działają w praktyce?

Inteligentne sterowanie domem lub mieszkaniem

Jedną z najważniejszych zalet inteligentnych rozwiązań jest elastyczność, dzięki której można dowolnie modyfikować i rozbudowywać automatykę budynkową. Co więcej, można połączyć wentylację mechaniczną, ogrzewanie podłogowe i pompę ciepła w jeden spójny system. To zaś umożliwia indywidualne dopasowanie temperatury do potrzeb użytkowników. Co więcej, przy pomocy inteligentnego sterowania, system działa tylko wtedy, gdy jest to konieczne. W każdym innym przypadku będzie wyłączony lub jego wydajność ograniczona, a co za tym idzie, zapotrzebowanie na energię elektryczną znacząco zmniejszone.

  • Inteligentne domy charakteryzują się prostą i intuicyjną obsługą systemu. Dzięki temu, są odpowiednie dla osób praktycznie w każdym wieku.
  • System czujników i urządzeń sterujących działa w oparciu o lokalną sieć Wi-Fi, przez co można zarządzać temperaturą z praktycznie dowolnego miejsca na świecie. Co to oznacza w praktyce? Inteligentne systemy sterowania domem są szczególnie polecane osobom, które często podróżują lub prowadzą aktywny tryb życia. Dzięki aplikacji dostępnej na urządzenia mobilne, można zdalnie zarządzać całym systemem. W sytuacji gdy nie ma nikogo w domu, wystarczy kilka kliknięć na smartfonie lub tablecie aby wyłączyć ogrzewanie. Niejednokrotnie zdarza się, że wychodząc w pośpiechu, domownicy zapominają wyłączyć np. piec. W przypadku inteligentnego sterowania temperaturą powietrza w domu, nie stanowi to żadnego problemu.

Podczas wyjazdów w okresie jesienno-zimowym, nie zaleca się całkowitego wyłączania ogrzewania pod nieobecność domowników. Zbyt niska temperatura może uszkodzić m.in. elementy infrastruktury. Inteligentne domy są zabezpieczone przed taką ewentualnością. Przy pomocy aplikacji można zdalnie ustawić praktycznie każdą temperaturę, dzięki czemu po powrocie z urlopu właściciele mają pewność, że pomimo mrozów, nic się nie stało.

Inteligentne sterowanie temperaturą – dodatkowe informacje

System czujników permanentnie monitoruje temperaturę w każdym pomieszczeniu. W sytuacji gdy jest zbyt wysoka lub zbyt niska, błyskawicznie wysyła informację do centrali sterującej. Jaka jest najważniejsza zaleta takiego rozwiązania? Przede wszystkim stabilność temperatury, która znacząco podnosi komfort domowników.

Ponadto, eliminuje możliwość zbyt intensywnego podgrzewania powietrza, a tym samym generowania wysokiego zużycia energii elektrycznej. Inteligentne domy w mieście Poznań, w cyklu rocznym zapewniają znaczne oszczędności, w porównaniu do podobnych budynków wyposażonych w standardowe systemy ogrzewania. Co więcej, cały system można bez problemu rozbudować o inteligentną kontrolę oświetlenia, która również pozwoli zaoszczędzić na rachunkach. Ponadto, możliwość indywidualnego dopasowania natężenia światła, a nawet jego koloru sprawia, że rozwiązania tego typu cieszą się coraz większą popularnością.

Komentarze są wyłączone.