KNX, Fibaro, Somfy...

System KNX zmieni Twój zwykły dom w dom inteligentny. Dzięki tej technologii dom staje się bardziej komfortowy, bezpieczny i energooszczędny. Z systemem KNX dom może być wyposażony w wiele funkcji, które automatycznie kontrolują i poprawiają jego funkcjonowanie. Funkcje te obejmują n.p.: sterowanie światłem i żaluzjami w zależności od poziomu światła słonecznego. Kiedy wejdziesz do swojego domu, zostaniesz powitany światłem w korytarzu, kuchni, salonie, itd. Dzięki Multiroom posłuchasz swojej ulubionej muzyki w każdym pokoju. Sterowanie ogrzewaniem można automatycznie dostosować do potrzeb. Wszystkie funkcje mogą być kontrolowane również poza domem, na przykład podczas wakacji.

Ochrona domu

Wykorzystując czujniki PIR i kontaktrony magnetyczne na okna i / lub drzwi jest możliwość wykrywania wtargnięcia do budynku. Czujniki dymu lub czujnik podwyższonej temperatury powiadamia o ryzyku pożaru. Jednostka sterująca jest zasilana przez baterię tak, że system pozostaje aktywny nawet podczas przerwy w dostawie prądu. Każde zdarzenie jest zapisywane w systemie i ważne wydarzenia są wysyłane SMS-em na telefon komórkowy lub e-mail  właściciela.

Kontrola ogrzewania

Inteligentny system niezależnie reguluje temperaturę w poszczególnych strefach grzewczych (pomieszczenia). W każdej strefa znajduje się jeden termometr ścienny, który mierzy aktualną temperaturę strefy (pokojowej). W przypadku ogrzewania podłogowego jest możliwe sterowanie elementem grzejnym na podstawie temperatury w podłodze. Nadaje się zwłaszcza do ochrony podłogi, na która nie toleruje wyższych temperatur.

Kontrola rolet

Każdy układ rolet, żaluzji, bram garażowych czy wjazdowych może być kontrolowany. Każdy z nich można przypisać do jednego lub więcej przełączników. I odwrotnie, jeden przełącznik można przypisać do wielu układów.
Tak jak ogrzewanie, rolety mogą być sterowane przez układy czasowe, n.p. zasłanianie okien o określone godzinie lub symulowanie obecności w domu w czasie gdy jesteś na wakacjach. Rolety mogą również reagować na natężenie światła słonecznego, temperaturę zewnętrzną, silny wiatr, itd. Można również podnieść i opuścić wszystkie rolety za pomocą jednego przycisku.

Sterowanie oświetleniem i gniazdkami

Wszystkie żarówki: tradycyjne, jarzeniówki, halogeny, LED czy RGB mogą być sterowane. Kontrolowana również może być obecność prądu w gniazdkach. Każdy układ może być zdefiniowany czy będzie sterował światłem, czy gniazdkiem. Ponownie, jeden przełącznik może kontrolować wiele układów i jeden układ może być kontrolowany przez wiele przełączników.

Oświetlenie może również dostosowywać się do światła słonecznego - n.p. zapalać się w nocy - oraz zapalać się na określony czas, po którym same zgasną, n.p. światło w korytarzu gasnące po 5 minutach. Podobnie jak rolety i ogrzewanie, światło i prąd mogą być kontrolowane przez programy czasowe umożliwiające odłączenie i włączenie prądu w określonych pokojach, czy też symulacje obecności.

Oświetlenie może być kontrolowana przez natężenie światła (zapala np. Do nocy). Światła mogą być włączone nawet przez pewien czas, który nadaje się do oświetlania schodów i korytarzy, gdzie światła na przykład po 5 minutach gaśnie sam. Jak również ogrzewania i oświetlenia i gniazd może być sterowany przez programy czasowe, które mogą być wykorzystane np. Do symulacji obecności oświetlenia lub usuwając niektóre obwody gniazd w określonym czasie. Są bardzo przydatne i wiele cech, które pozwolą jedno zdarzenie, aby wyłączyć wszystkie światła, funkcja ta uzupełnia odejście i reżim.

Pomiar zużycia energii

System może nie tylko monitorować zużycie energii elektrycznej, wody, czy gazu, ale również energię uzyskiwana z n.p. ogniw fotowoltaicznych. Po ustalaniu limitów na dany okres (godzina, dzień, miesiąc, rok) system powiadomi automatycznie po ich przekroczeniu co pomoże odnaleźć kompromis między komfortem a oszczędnością. Można również rozłożyć limity na strefy zdefiniowane przez użytkownika, n.p. osobno kuchnia i łazienka.

Łatwa kontrola

Cały system może być obsługiwany przez ręczne przełączniki, tablet, smartphon, czy komputer, a także przez automatyczne programy czasowe oraz przez interpretacje danych z czujników (temperatura, jasność, wilgotność, zawartość CO2).

Rekuperacja, wentylacja

System oferuje zaawansowane inteligentne sterowanie rekuperacją. System może automatycznie sterować programem czasowym lub szybkością wentylacji na podstawie obecności CO2 i wilgoci w powietrzu. Dużą zaletą jest możliwość łatwej zmiany rekuperacji w trybie chłodzenia lub zapobiegać oblodzeniu.

System Camera Control

Dzięki kamerom IP (Internet Protocol) możesz obserwować dom z dowolnego miejsca z dostępem do internetu. Odpowiednie czujniki mogą Cię również informować, jeśli wykryją ruch, co daje Ci możliwość zapoznania się z sytuacją w domu. Jeśli np kurier przyniesie paczkę do domu, a nikogo nie ma w domu, wówczas możesz obejrzeć na telefonie kto stoi pod drzwiami i otworzyć zdalnie określone pomieszczenie w którym kurier może zostawić paczkę.

Nagłaśnianie obiektów:

kościoły, sale konferencyjne, sale koncertowe. 

Optymalizacja instalacji

Pierwsza pomoc w optymalizacji klarowności dźwięku to symulacja akustyczna. Dzięki niej możemy wypróbować różne sposoby przestrzeni dźwiękowej w danym obiekcie, bez  „zgadywania”. W programie mamy szeroką bazę głośników, dzięki czemu można łatwo wybrać ich najbardziej odpowiednie. Program pozwala nam symulować wszystkie kroki prowadzące do instalacji, a zatem wiemy gdzie możemy zaoszczędzić pieniądze i gdzie to nie byłoby właściwe. W projektowaniu kładziemy nacisk na elegancję i dyskretny dźwięk otrzymanego efektu tak, że zainstalowane komponenty są ukryte i jeśli to możliwe, aby nie zakłócać wyglądu wnętrza.

Optymalizacja dźwięku

Czy twój kościół, sala będzie korzystał z systemu centralnego lub z wieloma strefami, ​​taki system wymaga dokładnej konfiguracji na miejscu. Oczywiście, nasza firma ma nie tylko niezbędne know-how, ale także wymagane technologie pomiaru. Ponadto, nasza pomoc techniczna dostępna jest dla wszelkich konsultacji lub w skrajnych przypadkach, osobista wizyta. Możemy zaprojektować na inne systemy, takie jak system nagłośnienia chóru kościelnego, odporne na warunki atmosferyczne na zewnątrz systemu dźwiękowego, lub nagłośnienie mobilne dla imprez plenerowych.


Instalacja

Wykonując rzeczywistą instalację wysyłamy nasz sprawdzony zespół techników, który ma duże doświadczenie w wszelkiego rodzaju instalacjach nagłośnieniowych. W przypadku gdy nie jest możliwa instalacja przewodowa (zwykle z powodu historycznie chronionych wnętrz) możemy zaproponować instalacje bezprzewodowe. Nasi inżynierowie przeprowadzają prace instalacyjne, biorąc pod uwagę miejsce pobożności, elegancji, spotkań i są przyzwyczajeni to robić czysto i sumiennie bez późniejszego czyszczenia.

Jeśli zmierzasz wkrótce do rekonstrukcji swojego kościoła, czy sali konferencyjnej, zadzwoń do nas. Jesteśmy gotowi, aby omówić z wami to, co w tym kierunku, możemy zrobić. Nasi specjaliści są w stanie zaprojektować i zainstalować system dźwięku, z którego będziesz zadowolony przez dziesiątki lat.

Facebook
Facebook
Facebook
Twitter
Twitter
Twitter
Google Plus
Google Plus
Google Plus